Wirtualny Spacer


Kliknij na baloniki a przeniesiesz się do wirtualnego przedszkola

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Cookies

giweather joomla module

Info

 

Przekaż   1%

1

 

 

Jubileusz Miejskiego Przedszkola Nr 5
 
 
 
 
 
Po wielu dniach gorączkowych przygotowań,
13 i 14 maja 2005 roku świętowaliśmy
jubileusz 20-lecia naszego przedszkola.
Piątek był uroczystym dniem obchodów dla dzieci,
które zebrały się w udekorowanej sali
by wysłuchać historii przedszkola,
przedstawionej w kilu zdaniach przez
panią dyrektor, obejrzeć program artystyczny
przygotowany przez najstarszych
kolegów i koleżanki.
Dzieci z tej okazji otrzymały pamiątkowe porcelanowe wizerunki przedszkola i okolicznościowe koszulki. Wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
 
 
 
 
 
 
 
W sobotę natomiast odbyła się główna część jubileuszu, na którą licznie przybyli zaproszeni goście: przedstawiciel władz miasta - Wice-burmistrz P. Żurawski, Przewodniczący i wice-Przewodniczący Rady Miejskiej - E. Skawiński i T. Kłos, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatury w Pile - H. Sobczak, wice-prezes ZNP - M. Janc, dyrektorzy chodzieskich szkół i przedszkoli, liczni sponsorzy placówki, Rada Rodziców oraz wszyscy obecni i byli pracownicy.
 
 
 
 
 
 
 
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor mgr Lucyna Siminiak serdecznie witając wszystkich przybyłych i przybliżając im ciekawą historię naszego przedszkola przypominającą o tym, iż jest ono "darem serca" społeczeństwa Chodzieży sprzed 20 lat, pamiątką obchodów 550-lecia naszego miasta. Wtedy to bowiem powstał projekt i doszło do jego szybkiej realizacji. W dniu 11 września 1985 roku w nowej placówce zatętniło życie. Przedszkole - pomnik funkcjonuje 20 lat.
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdarza się, że jego wychowankowie przyprowadzają tu już własne dzieci. Wszyscy pracownicy są dumni, że pracują w tej placówce, starając się, aby dzieci były w niej szczęśliwe i jak najlepiej przygotowane do nauki w szkole.
 
 
 
 
 
Naszym głównym celem jest wspieranie aktywności dziecka, tak by potrafiło dbać o siebie jako cząstkę środowiska i umiało współżyć z innymi. W trakcie codziennych zajęć rozbudzamy i rozwijamy zainteresowania milusińskich, nie tylko w budynku przedszkola, ale i w plenerze, co się wiąże z ich kontaktami ze środowiskiem przyrodniczo-ekologicznym, społecznym i kulturalnym.
 
 
 
 
 
Pracujemy nowoczesnymi metodami aktywizującymi, współpracujemy z innymi placówkami oświatowymi, z rodziną przy zachowaniu jedności celów i zadań. Ostatnie lata przyniosły wiele zmian. Mamy pięknie i kolorowo odmalowane sale, posiadamy salę zabaw ruchowych wyposażoną w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, bogaty, ekologiczny plac zabaw.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ten piękny jubileusz był dobrym momentem do podsumowania naszego dorobku i podziękowania wszystkim pracownikom za ich trud włożony w pracę z dziećmi, wszystkim przyjaciołom przedszkola.
 
 
 
 
 
 
 
 
Goście z zaciekawieniem obejrzeli piękny program artystyczny w wykonaniu dzieci, galerię prac plastycznych pt. "Przedszkole w oczach dziecka" oraz wystawę i kroniki. Był niezwykły tort urodzinowy z wizerunkiem przedszkola i fajerwerkami, kwiaty, prezenty i dużo ciepłych słów pod naszym adresem, za które serdecznie dziękujemy.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ta uroczystość, pełna wspomnień i refleksji, ale też miłego, radosnego klimatu na długo będzie w pamięci wszystkich jej uczestników.
 
 
 
 
 
 
Dyrektor, Rada Pedagogiczna
Miejskiego Przedszkola nr 5
 
 
 
 
 
     Wszystkim zaproszonym gościom z całego serca dziękuję za uświetnienie swą obecnością jubileuszu 20-lecia Miejskiego Przedszkola nr 5, za życzenia, kwiaty i upominki dla dzieci. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim sponsorom za przeznaczenie własnych środków w uświetnienie naszego jubileuszu.
 
 
 
 
Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu na twarzach naszych dzieci zagościł uśmiech. Dziękuję p. D. Małachowskiej, St. Małachowskiemu, St. Staszewskiemu, Ł. Stokłosie, J. Zatt, E. Piotrowskiej, R. Pietruszce, P. Głąb, J. Rogackiej, S. Wołyńskiemu, J. Jabłońskiemu, P. Garstce, J. Bogdan, B Janickiej-Melita, K. Bojańskiemu, M. Nawrockiej, Państwu Czaban, Ciesielskim, Przysiek, Firmie "Sito-Druk", Firmie "Beertimex", "Dorado", PZU w Chodzieży, M. Nowak, B. Kizielewicz.
 
Dyrektor  
 
Miejskiego Przedszkola nr 5  
 
mgr Lucyna Siminiak 
 
 
Copyright © 2023 Przedszkole nr 5  Rights Reserved.